X
تبلیغات
بی همتا
بی همتا
دانلود رایگان کتاب ها،مقالات و سخنرانی های استاد علی اکبر خانجانی
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴ توسط رضا احدی | نظر(0)
حق طلاق
همانطور که قبلاً نیز نشان داده ایم حتی در جبری ترین ازدواج ها هم انتخاب در نزد زن است چه در تن در دادن به رابطه جنسی و چه در ادامه زندگی زناشوئی و چه در طلاق. در اینجا مرد سالارانه ترین قوانین مدنی هم در عمل عاجز می ماند. زن اگر قلباً میل به ادامه زندگی زناشوئی نداشته باشد علیرغم هر قانون و عرفی مرد را به طرز بغایت هنرمندانه ای وادار به طلاق می کند و اگر هم قلباً مایل به ادامه زندگی باشد حتی ده هوو را هم پذیرا می شود و این نکته ای بغایت دقیق است که بشر منطقی امروزه از حس و درک و باورش بکلی غافل شده است و به همین دلیل بازیچه حقوق مدنی گردیده و به دنبال شعارهای بی نتیجه و مضحکی به راه افتاده است : حقوق برابری زن و مرد، حق طلاق، حق سقط جنین،حق اشتغال و امثالهم.  
استاد علی اکبر خانجانی
کتاب فلسفه وجودی زن ص ۱۹

برچسب‌ها: حق طلاق,سقط جنین,برابری زن و مرد,
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶ توسط رضا احدی | نظر(0)
 ناکامی در زندگی زناشوئی 
یک قدرت اسرار آمیز و متافیزیکی وجود دارد که بین زن و شوهر حائل است و اجازه نمی دهد یکی از این دو در دیگری حل شود و وصال وجودی رخ نماید. ناکامی در زندگی زناشوئی که " بدبختی " هم نامیده می شود به همین معنا می باشد. و بدین لحاظ است که ازدواج سرآغاز تجربه تفرید و تجرید است به لحاظ روانی : تجربه تنهائی نفس. این تجربه می تواند عرصه پدید آمدن " هویت " باشد بشرط اینکه آدمی بر این واقعه معرفت داشته باشد و تسلیمش گردد و با جریان تنها شدن باطنی خود جدال نکند و دست از " اراده به بلعیدن همسر " بردارد. 
استاد علی اکبر خانجانی 
کتاب فلسفه وجودی زن ص ۱۴

برچسب‌ها: شکست درزندگی,طلاق عاطفی,
نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶ توسط رضا احدی | نظر(0)
مراحل عشق 
عشق موجب اشد نزدیکی می شود و این نزدیکی در موج اول تماما مهر و کرامت و لذت و عزت و سعادت است و در موج دوم قهر و غضب و خیانت تا سرحد نابودسازی می باشد و به غایت دور شده گی می انجامد که این غایت دوری به نزدیکی مجدد می انجامد که البته این نزدیکی لزوما فیزیکی نیست که در عرصه آفات و امراض بشری قرار گیرد. 
استاد علی اکبر خانجانی 
کتاب شناخت شناسی ص ۲۹

برچسب‌ها: عشق و مهر و غضب و خیانت,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷ توسط رضا احدی | نظر(0)

طلاق عاطفی

۱۳۴- ... زنانی که جز شوهران خود هر مردی را به دل خود راه میدهند چرا که نمی خواهند تحت اراده و ولایت شوهر باشند. اینان چه بسا حتی در رابطه جنسی هم تمام تلاش خود را می کنند تا شوهر بر دلشان رسوخ نکند. و این زمینه زنای باطنی است آنهم در آغوش شوهر! این عذابی عظیم است تا آنجا که زن بکلی از میل به همخوابگی با شوهر نفرت می یابد و این سرآغاز طلاق باطنی است که موسوم است به طلاق عاطفی!


۱۳۵- این اسرار مگو را عیان کردیم تا دیگر جای هیچ بهانه ای نباشد و زن بداند که مشغول ارتکاب چه جنایتی در حق خویشتن است....


استاد علی اکبر خانجانی

کتاب فریادِ زن


دانلود کتاب از :

https://t.me/zanashooee2/109برچسب‌ها: طلاق عاطفی ,
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶ توسط رضا احدی | نظر(0)

هویت فکری و مادری زن

آیا براستی شنیده ها و خوانده ها و آموزش های همگانی و مدرسه ای در حکم فکر هستند و تفکر محسوب می شوند؟ اگر چنین باشد لااقل زن به مدرسه رفته مدرن چرا زنی متفکر نشده است، آیا مگر مرد به مدرسه و دانشگاه رفته بخودی خود متفکر شده است؟ آری براستی که زن به مدرسه رفته فقط حرافتر و مدعی تر و متکبرتر شده است همچون مردان به مدرسه رفته.  ولی زن در این سودا لااقل همچون مرد نه تنها به قدرت و مکنت کاذب بیشتری نرسیده بلکه حتی از ابتدائی ترین هویت طبیعی خود همچون هویت مادری و عزت و لذت خانه داری نیز ساقط گردید و در برزخی بی انتها افتاد فقط به صرف مدرک تحصیلی گرفتن و شلوار پوشیدن و برگه رأی در صندوق انداختن ( به قول نیچه). 


استاد علی اکبر خانجانی

 کتاب فلسفه وجودی زن ص ۴۸


برچسب‌ها: مادر شدن,آموزش همگانی,لذت خانه داری,
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳ توسط رضا احدی | نظر(0)

ازدواجهای موقت سنتی و مدرن

بنابر این از طلاق تا انواع ازدواجهای موقت سنتی و مدرن ( با ملا و بی ملا ) و تا روسپی گری حرفه ای راه چندانی نیست و مثل قرار گرفتن بر یک ریل راه آهن است که خواه ناخواه از این مسیرها می گذرد.  هر چند که اکثر ازدواج های امروزی ماهیتاً و قلباً بر یک میثاق ابدی رخ نمی دهد و لذا از جنس ازدواج موقت است و به همین دلیل طلاق اینهمه آسان و فراوان است و بسیاری از ازدواج ها در کمتر از دو سال به پایان عمر خود می رسد.  زیرا فقط بر اساس نیاز جنسی و یا جنسی-اقتصادی پدید می آید و طبعاً از جنس ازدواج موقت می باشد و بدین ترتیب رگه های روسپی گری در همه این نوع ازدواج ها کاملاً مشهود است و لذا روسپی های کنار خیابان و فاحشه خانه ها بیهوده آنقدر بدنام شده اند.... 


استاد علی اکبر خانجانی 

کتاب فلسفه وجودی زن ص ۳۶برچسب‌ها: ازدواج موقت,ازدواج مدرن,نیاز جنسی,
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶ توسط رضا احدی | نظر(0)

حماقت مردانه و مکر زنانه

" مرد مظهر عقل و زن مظهر عشق است " : به نظر ما دروغ و تهمت و جهل و سوء تفاهمی بزرگتر از این پدید نیامده است. پذیرش این ادعا از جانب مرد بزرگترین نشانه حماقت مردانه و از جانب زن هم بزرگترین نشانه مکر زنانه است. زیرا کل مکر زنانه محصول تجاهل اوست و عین تجاهل اوست.

....

این زن است که مظهر عقل است ولی عموماً از عقل خود بر علیه مرد استفاده می کند و این همان مکر اوست که به نوعی حق او نیز در قبال قلدری مرد هم محسوب می شود هر چند که در بلند مدت به ضرر خود زن است و چه بسا به مکر خود مبتلا می گردد و به جنون می گراید که این عذاب مکر او می باشد. مکرش با عقلش، عقلی که در او نقد است.


استاد علی اکبر خانجانی

کتاب فلسفه وجودی مرد ص ۵۶


برچسب‌ها: عقل و عشق,مکر زن,جنون,قلدری مرد,
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵ توسط رضا احدی | نظر(0)

 ناکامی در زندگی زناشوئی 

یک قدرت اسرار آمیز و متافیزیکی وجود دارد که بین زن و شوهر حائل است و اجازه نمی دهد یکی از این دو در دیگری حل شود و وصال وجودی رخ نماید.  ناکامی در زندگی زناشوئی که " بدبختی "  هم نامیده می شود به همین معنا می باشد.  و بدین لحاظ است که ازدواج سرآغاز تجربه تفرید و تجرید است به لحاظ روانی : تجربه تنهائی نفس.  این تجربه می تواند عرصه پدید آمدن " هویت " باشد بشرط اینکه آدمی بر این واقعه معرفت داشته باشد و تسلیمش گردد و با جریان تنها شدن باطنی خود جدال نکند و دست از " اراده به بلعیدن همسر " بردارد. 


استاد علی اکبر خانجانی 

کتاب فلسفه وجودی زن ص ۱۴


برچسب‌ها: شکست در زندگی,بلعیدن همسر,بدبختی زندگی زناشوئی,
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹ توسط رضا احدی | نظر(0)

انتخاب همسر 

...  و بدین ترتیب حتی متعارف ترین روابط زناشوئی و کلاً میزان انتخاب همسر از نظر مرد یک شعار بیش نیست: زن سکسی و مطیع.  و مابقی شرایط اموری جانبی محسوب می شود.  و شعار مشابه همین وضع در نزد زن چنین است : مرد ثروتمند و مطیع.  و این غایت همسر بعنوان یک ابزار است ولی حتی این غایت و فرمول نیز علیرغم میل پیروانش عمری بسیار کوتاه دارد و غایت این هر دو غایت دو نوع جنون و پوچی است. 


استاد علی اکبر خانجانی کتاب فلسفه وجودی زن ص ۸برچسب‌ها: انتخاب همسر,شوهر پولدار,زن مطیع,,
نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶ توسط رضا احدی | نظر(0)

هویت ذاتی زن

زن همواره می خواهد که مردی وی را عاشقانه بپرستد.  اینست آن هویتی که ذاتاً برایش باقی می ماند و بدین واسطه همه کمبودها و سختی ها را گوارا می یابد.  زنی که عاشق صادق داشته باشد هرگز دکتر و مهندس و رئیس بودن و پولدار بودن و آزادیهای اجتماعی را ارزشی چندان نمی نهد و چنگی به دلش نمی زند. ولی زنی که عاشقی نداشته باشد و یا اینکه خودش عاشق نباشد تمام هم و غمش کسب قدرت بیرونی است : قدرت علمی، اقتصادی، اجتماعی، هنری، فنی و سکسی، و اگر هیچکدام از این امکانات را هم نداشته باشد به مذهب خرافه چنگ می زند و مبدل به رمال و فال گیر و وردخوان و متشرعی بغایت افراطی و دیوانه می شود و گاه تارک دنیا می گردد : راهبه!  همین وضعیت شامل حال مرد هم می شود و اگر زنی نباشد که وی را پرستش نماید بطرز جنون آمیزی بسوی کسب قدرتهای بیرونی می رود مگر اینکه این مرد اهل ایمان و معرفت باشد و رو بسوی کانون هویت ذاتی خویش داشته باشد. همین مسئله در باره زن نیز مصداق دارد. 


استاد علی اکبر خانجانی 

کتاب فلسفه وجودی زن ص ۱۱


برچسب‌ها: هویت زنانه,عشق زنانه,تحمل سختی ها,
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.